Emuārs

Uzklāšana Resimarma pie sienas. Instrukcijas un video.

Uzklāšana Resimarma pie sienas. Instrukcijas un video.

 06 Apr 2020

Īsā video parādīts uzklāšana Resimarm uz cokols. Stāstīts par sagatavošanas darbu, un dažos momentos.

Kā sagatavot virsmu Resimarm uzklāšanai?

Virsmai jābūt līdzenai, stingrai, sausai un attaukotai; pārklātai ar vienu PRIMER SABLE grunts slāni vai līdzīgu kvarca grunti, kam jābūt labi nožuvušam un tāda paša toņa kā apdares materiāls.

Kā sagatavoties darbam (materiāli, instrumenti, laukums)?

Pirms darba uzsākšanas jāsagatavo nepieciešamie materiāli un instrumenti:

  • Spainis ar ūdeni un ota instrumentu mazgāšanai;
  • Elektriskais maisītājs materiāla sajaukšanai;
  • Rīvdēlis un špaktelis no nerūsējošā tērauda INOX materiāla uzklāšanai;
  • Polietilēna plēve un papīra lente lai aizsargātu virsmu savienojumus no nejauša apdares materiāla uzklāšanas.

Kā uzmanīgi uzklāt Resimarm ar minimālo patēriņu?

Pirms materiāla uzklāšanas tas rūpīgi jāsajauc ar elektriskā maisītāja palīdzību, ja nepieciešams, pievienojot nedaudz ūdens, ja pēc meistara domām tas ir pārāk biezs. Uzklāt materiālu uz virsmu izmantojot rīvdēli no nerūsējošā tērauda INOX aptuveni 3mm biezumā. Uz rīvdēļa materiāls jāliek ar INOX špakteli. Materiālu uzklāj no apakšas uz augšu, pastāvīgi nogludinot to ar rīvdēli kā ar gludekli (ar rīvdēļa plakni, nevis ar malu). Noteikti atkārtot materiāla nogludināšanu vienu vai divas reizes pēc 30-40 min pēc tā uzlikšanas. Materiāla pārpalikumi jāsavāc un jāatgriež spainī. Uzklājiet materiālu pie gaisa temperatūras +10 - +40 grādi. Izvairieties no uzklāšanas lietus, stipra vēja un spilgtas saules laikā.

Kā savienot dažādas krāsas uz vienas sienas?

Visvieglāk ir savienot dažādas krāsas ar papīra lentes palīdzību. Uzlīmēt lenti gar savienošanas līniju, uzklāt materiālu aiztiekot lenti, drīz pēc uzklāšanas uzmanīgi to noņemt un izlīdzināt savienošanas malu ar rīvdēli. Pēc materiāla izžūšanas, parasti nākamajā dienā, aizsegt jau uzklāta materiāla savienošanas malu ar lenti un turpināt citas krāsas uzklāšanu, savienojot to ar iepriekšējo. Pēc tam noņemt lenti un rūpīgi nogludināt savienojuma vietu ar rīvdēli.

Kā atjaunot pārklājumu un remontēt bojājumus?

Ņemot vērā materiāla izturību, lai atjaunot plašu virsmu, visvienkāršāk ir uzklāt jaunu materiāla slāni virs bojātā. Turklāt, ja bojātais slānis ir tīrs, to var negruntēt. Remontējot nelielus fragmentus, materiāls bojājuma vietā ir jānoņem līdz pamatam, perimetrs jā aplīmē ar papīra lenti un jāuzklāj jauns materiāls bojāta vietā ar tādu pašu slāņa biezumu. Noņemt līmlenti un kārtīgi izlīdzināt materiāla savienojumus.

+371 2 953 5080Menuонлайн-чат